Aşırı Terleme

Hiperhidrozis

DRİONİC AKUMER’DE

Terlemenin etkili,acısız ve güvenli biçimde 6 haftaya kadar sürebilen kontrolünü drionic cihazı ile evinizde yapabilirsiniz.

Tanım

Terleme yaşamsal bir fonksiyon olmasına rağmen fazlası bir hastalıktır.

Terleme (perspirasyon) ter bezleri yardımıyla vücudumuzdaki sıvının tuzla karışık olarak deriden atılmasıdır. Bu süreç vücudun serin kalabilmesi için yaşamsal bir fonksiyondur. Ter genelde koltuk altlarımızda, ayaklarımızda ve avuçlarımızda birikir.

Yaklaşık 2 ila 4 milyon arasında ter bezine sahip olarak doğarız. Ne kadar terlediğimiz de sahip olduğumuz ter bezlerinin sayısına bağlıdır. Ter bezleri özellikle ergenlik sırasında tam olarak aktif hale geçerler. Kadınlarda genellikle erkeklerden daha fazla sayıda ter bezi vardır, ancak erkeklerdeki ter bezleri daha aktiftir.

Terleme vücudun doğal sıcaklığını korumak için gerekli bir mekanizma olduğu için dış ortamın sıcaklığı yükseldikçe daha fazla terleriz. Ayrıca insanlar egzersiz yaptıkça; kendilerini sinirlendiren, kızdıran, utandıran veya korkutan durumlarla karşılaştıkça fiziksel bir yanıt olarak terlerler.

Eğer terleme ateş, kilo kaybı, göğüs ağrısı, nefes darlığı, veya çarpıntı eşliğinde gerçekleşiyorsa hekime başvurmak gerekir. Bu tür belirtiler altta yatan (hipertiroidizm gibi) bir rahatsızlık olduğuna işaret edebilir. Fazla terlemek aynı zamanda menopoz belirtilerinden biri de olabilir.

Uygulamalar