İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon uzun yıllardır uygulanan en eski epilasyon yöntemidir. İnce, sarı ve beyaz kıllarda etkilidir.
İğneli epilasyon, ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir işlemdir.

Bu yöntemde; cilde uyumlu ince ve yumuşak bir iğneyle kıl köküne girilerek zayıf bir elektriksel akım uygulanır. Böylece kıl kökleri tahrip edilerek kalıcı bir çözüm sağlanır. Uygulanacak seans sayısı tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir.

Kullanılan iğneler steril ve tek kullanımlık olmalıdır. İğne paralel tutularak kıl folikülüne sokulur ve akım verilir. İğneyi çıkartmadan önce akım kesilir ve kıl folikülü tahrip olmuşsa kıl kolayca çıkar. Ciltte hafif kabarıklıklar veya kızarıklıklar görülebilir. Çok dikkatli çalışılmasına rağmen hafif kızarıklıklar normaldir.

Uykusuz, yorgun ve adet döneminde, grip gibi vücud direncinin az olduğu rahatsızlıklarda iğneli epilasyon yaptırılmamalıdır. Bu dönemlerde vücut hassas olduğu için acı hissi verebilir.
Kulak,kaş,göğüs etrafına uygulanmaz. Varisli hastalar, kalp pili kullananlara, ödem olan kişilere, şeker hastalarına, hamilelere, aids hastalarına kesinlikle uygulama yapılmaz.

Kliniğimizde iki farklı iğneli epilasyon cihazı kullanmaktayız.

  • Elektroliz: Kıl kökünün tahrip edilmesi için kimyasal tepkimeli alkali oluşturan galvanik akım kullanılır.
  • Termokoagulasyon: Kıl kökünü termal etki üreterek tahrip eden, yüksek frekans akımın kullanıldığı klasik yöntemdir.
  • Blend A (Karma A): Termolizi takip eden Elektroliz birleşimidir. Özellikle kalın ve dirençli kıllar için önerilir. Blend B (Karma B): Elektrolizi takip eden Termoliz birleşimidir. Karma A' da olduğu gibi, her iki akım da program süreleri açısından, eş zamanlı veya takipli hareket ettirilebilir.
  • Flash: Sinir uçlarını uyarmadan, kıl ve kıl kökünü tahrip eden, çok kısa süreli özel bir radyo frekanslı akımdır. Böylece her hangi bir ağrı veya sızı oluşmaz. DE-6000 Excellens sayesinde, çok hassas kişi ve bölgelerde maksimum etkinlikle epilasyon yapmak mümkün olur.
  • Termo-İyonto-Kimyasal Depilasyon: Elektro-Epilasyonu tolere edemeyen vücut bölgeleri veya cilt tipleri için uygundur. Bu metot kılların aşamalı olarak tahribatına olanak verir. Isı yayan bir uygulama probu ile galvanik akımı birleştirir. Her iki terapötik etki eş zamanlı veya bağımsız olarak programlanabilir. Bu metot kılın gelişimini geciktirir, aynı zamanda sayı ve kalınlığında gözle görülür azalmaya yol açar.
  • Anaforez:Epilasyon sonrası, cildin pH'ını düzelterek normal asit ve immün seviyelerine geri dönmesini sağlar. Yatıştırıcı ve damar büzücü etkisiyle, uygulamanın yol açtığı enflamasyonun azaltılmasına yardımcı olur.

EPIL 2000-2

Epil 2000-2 Termokoagulasyon ve Flash tekniklerini içeren, herhangi bir yüz veya vücut bölgesinde kullanımı kolay ve pratik bir epilasyon cihazıdır.