Gençlik Aşısı

Akumer'den Bir ilk Daha

GENÇLİK AŞISI

Türkiye’de yeni uygulanmaya başlanan, cildi gençleştiren saf hyalüronik asit içeren “Gençlik Aşısı” ile yüz, boyun ve ellerde bebek teni gibi bir görünüm elde edebiliyoruz.

Dünyada sıkça başvurulan ve gençlik aşısı adı verilen IAL sistemini artık Antalya’da da kliniğimizde uygulamaya başladık. Yaş ilerledikçe cilde canlılık, parlaklık, gerginlik, nem ve renk veren hyalüronik asit azalır. Ciltteki yaşlanma süreci bu asidin 20-30’lu yaşlardan itibaren azalması nedeniyle hız kazanır. Cilt, hyalüronik asidin azalmasıyla canlılığını, parlaklığını ve esnekliğini kaybetmeye başlar. Doğal olarak cilt dokusunda bulunan Hyalüronik Asit, derinin yaşlanmasına engel olan ve dokuların sıkışmasını sağlayan çok önemli biyolojik etkiler oluşturur. Hyalüronik Asidin bir diğer ve son derece önemli özelliği ise, serbest radikallere yönelik temizleyici etkisidir.

20 yaşından sonra herkese uygulanabilmektedir. IAL sistemiyle yüz, boyun ve el gibi bölgelere saf hyalüronik asit uygulandığında, bu bölgelerde bebek teni gibi bir görünüm elde ediliyor. Bunun diğer benzer yöntemlerden farkı, üretim teknolojisinde yalnızca kendine ait patenti ile etkisinin uzun süre yayılmasıdır.

Aşının ilk uygulanmasının ardından 15’inci ve 21’inci günlerde ikinci ve üçüncü dozları yapılır 6 ay sonra aşı tekrarlanmalıdır. 6 aydan sonra eskiye dönüş olmaz, ancak etkinliğinin sürekliliği açısından tekrarlanmasında yarar vardır. Ancak, kişinin yaşına ve cildine bağlı olarak uygulamayı 15-30 gün aralıklarla da yapılabilir.

Ne kadar erken yaşta yapılmaya başlanırsa o kadar avantajlıdır. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Enjeksiyon işlemi kremle yapılan anestezi sonrasında 15-20 dakika içerisinde biter. Uygulama yapılan kişinin yüzünde sivrisinek sokmuş gibi küçük kızarıklıklar meydana gelir, bu da 1-2 saat sonra geçer. Verilen maddenin bütün yüze yayılması bir avantajdır.

  • Güvenli
  • İnvasif olmayan bir metod
  • Tüm cilt tiplerine uygun
  • Hiçbir yan etkisi yok
  • İyileşme süresi gerektirmez
  • Kişisel bakımlar oluşturulur