Ultrasonik Epilasyon

Dünyada ilk ve tek olan Ultrasonik epilasyon teknolojisi Applisonix Selectif Violet™ ile şimdi AKUMER ‘ de. Klinik olarak kanıtlanmış ilk ultrason tabanlı epilasyon çözümü olan Selectif Violet™ bir lazer yada iğneli epilasyon cihazı değil yenilikçi bir epilasyon teknolojisi olan ultrason dalgaları ile çalışmaktadır.

Cımbız ağzı ile kıl köklerini tutarak ultrason dalgaları sayesinde köklerini yakarak kalıcı bir epilasyon ve acısız bir uygulama sağlar. Kaş, üst dudak, çene, koltuk altı ve bikini bölgesi gibi hassas bölgelerde acısız kalıcı tedavi için geliştirilmiştir.

Yan etkisi olmayan güvenli bir tedavi sunan ultrasonik epilasyon, lazer epilasyon için bir alternatif değil tamamlayıcıdır. Lazer epilasyonun göremediği beyaz ve sarı kılları yok etmede ve lazerle mümkün olmayan kaş şekillendirme gibi işlemlerde kullanılmaktadır.

İğneli epilasyon gibi kıl köküne girme ya da elektrik verme gibi bir uygulama değildir. Bu sebeple hem çok daha hijyenik hem çok daha güvenli hem de acısızdır. Benler üzerinde dahi güvenle kullanılması bunun en önemli katıdır. En acısız epilasyon şekli ultrasonik epilasyon; Kılları cımbız gibi tutan Selectif Violet™ kıl köküne gönderdiği ultrason dalgaları ile siz hiç hissetmeden kökü yakar. Kökü yanan kıl hiçbir şey hissetmeden yerinden çekilerek alınabilir.

Lazer epilasyondan farklı olarak kıl rengi ve ten renginden etkilenmez bu sebeple en geniş hasta kitlesine sahiptir.

Selectif Violet™ tüm kıl rengi ve ten tonlarından bağımsız bir çözüm sunarak kaş, bikini bölgesi gibi hassas bölgelerde Lazer Epilasyon tedavilerine tamamlayıcıdır. Seçici, hassas ve odaklanmış olması nedeniyle, Selectif Violet™ güvenli ve uzun vadeli etkinliği son derece yüksek düzeydedir.