Stres

Bir çok sağlık sorunlarına ve hastalığa sebep

Akupunktur vücudumuzda regüle edici yani dengeleyici bir tedavi yöntemidir.

Stres oluşturan uyaranlar limbik sistemimiz tarafından algılanıp yorumlandıktan sonra bedenin vereceği cevap düzenlenir. Kalbimizin çalışma düzeni, sindirim sistemimizin çalışma ritmi, hormonlarımızın salgı duzenleri bu sistemin etkilediği yaşamsal fonksiyonlardır. Limbik sistem aldığı olumsuz uyaranlara göre vücudun fonksiyonlarını dengeleyerek sağlıklılığın devamını sağlamaya çalışır. Bununla birlikte çok uzun süren veya çok kuvvetli (deprem,iş kaybı, çok yakınlarımızın ani kaybı vb.) olumsuz uyaranlarla karşılaştığında limbik sistem görevini yapamaz hale gelebilir. Bunun sonucu ise kabızlık, adet düzensizliği, irritabl kolon, gerilim tipi baş ağrısı vb. fonksiyonel bozukluklara bağlı hastalıklar ortaya çıkar.Akupunktur serotonin ve endorfin düzeylerinde artış ve regüle edici etki nedeniyle daha mutlu olması ayrıca vücudumuzun immun sistem direncinde artış sağlar.

Ayrıca oksijen tedavisi ile vücudumuzda detox ve antiaging etkileri ile sinerjik etkileri ile daha sağlıklı günler sunmaktayız. Akupunktur dejenere olmuş bozulmuş doku ve organlarda rejeneratif etkisi ile yenilenme sağlar.Yani kişiyi gençleştirir.

Akupunktur limbik sistemi regüle ederek strese daha dayanıklı hale getirir.

Bunun sonucu yaşamsal fonksiyonlarımızı dengelenerek hastalıkların ortaya çıkması engellenir.Yeter ki siz isteyin… Akumer sizin her zaman yanınızda…