Ultrasound Kavitasyon

Bölgesel Zayıflamada Yeni Trend

Kavitasyonel Ultrasound ve Elektroporasyon sistemlerinin kombinasyonundan oluşan patentli yeni bir sistemdir.Selülit ,bölgesel yağlanma ve cilt sarkmalarında inanılmaz sonuçlar verdiği kanıtlanmıştır.Bölgesel incelme konusunda,her uygulama öncesi ve sonrasında yapılan ölçümlerde cm. cinsinden bölgesel incelme yaptığını belirgin olarak tespit etmekteyiz.

Yaklaşık olarak 8-10 seansta 8-12 cm. bölgesel incelme sağlamaktayız.

Ultrasound ses dalgalarını kullanan bir sistemdir.Kesinlikle röntgen ışınları ve radyasyon içermez.Labaratuvar(in vitro) ortamında yapılan çalışmalarda ultrasound doku üzerinde iki etki belirlenmiştir.Bunlar ısı artırıcı etkisi ve kavitasyon etkisidir.Dokularda ultrasoundun etkisi ile yoğun hücre bölünmesi başlar ve yağ hücrelerinin yayılmasına sebep olarak dokularda stabil emülsiyonun oluşmasını mümkün kılar.Yoğun etkili ve düşük frekansla verilen ses dalgaları dokular arası sıvıda mikro baloncuklar oluşturarak yağ hücrelerinin sıvılaşmasına neden olur.Böylece yağ hücreleri daha homojen bir kıvama getirilir.Yaratılan bu biyolojik etki tedaviden sonrada devam eder.

Ultrasoundun kavitasyonel etkisi sadece lipoderm bölgesinde etkilidir,yüzeysel dokulara zarar vermeden tedaviyi mümkün kılar.Selülit,sarkma ve bölgesel yağlanmanın yanı sıra cilt görünümünde etkili ve kesin sonuçlar verir.

Özel teknolojisi ile cihazımızın;kavitasyonel ultraporasyon,invaziv olmayan ultrasound ile kombine elektroporasyon sistemi ve endolift (4 aşamalı endodermik masaj) sistemlerinin kombinasyonudur.

Ayrıca özel ölçüm başlığı ile cilt elastikiyetini analiz ederek ölçer ve işlem sonunda analiz değerlerinin kaydedilen software kişiye özel program çıkarır.Bu sayede sarkma problemlerinde çok etkili sonuçlar almaktayız.