Mezolifting

Yaslanma yasamin dogal bir sonucudur. Yapisal, genetik ve çevresel faktörler, ayni zamanda yasam sartlari yaslanmanin sürecini etkiler. Kirisiklik cildin yaslanmasinin en belirgin ifadesidir. Kirisikliklar durumlari ve derinliklerine bagli olarak az veya çok belirgindirler. Sahsin yasi, irki ve yasam tarzi, yüz yapisina baglidir.

Mezolift ( mesolifting ); kelime olarak “cilt germe” anlamina gelmektedir. Mezolift ile kirisik tedavisi iki baslik altinda incelenebilir ; birincisi yaslanmayi geciktirici ( antiaging ) uygulamalar, digeri ise yaslanma süreci içinde meydana gelmis olan kirisiklarin basta dolgu maddeleri olmak üzere bir çok farkli uygulama ile yok edilmesi ya da azaltilmasidir.

Mezoterapi, antiaging amaçli kullanilan maddelerin vücuda uygulanmasi konusunda da en basarili yöntemlerden biridir. Antiaging özellikteki mineral, vitamin ve bazi yapisal elemanlarin vücuda sistemik yolla verilmekten ziyade özellikle yaslanamanin en çok belirginlestigi bölge olan yüzümüze mezoterapi yoluyla uygulanmasi hem uygulanan ilaçlarin asil gerekli olan bölgedeki etkinligini artiracak, hem de diger organlarin gereksiz yere yorulmalarini engelleyecektir. Cildin (yüz, boyun) canlanmasi ve kirisikliklarin tedavisi için “infiltrasyon” teknigini tercih ediyoruz. Büyük ifade kirisikliklar için “çizgi seklinde enjeksiyon” veya “retrograd yani igne çekilirken ürünü verme” yöntemini kullaniyoruz.

Cildin ve kirisikligin durumuna göre her iki teknikle hem kirisiklik tedavisi hem de cilt canlanma ve toparlanma tedavisi ayni seansta yapilabilmektedir. Seyans sikligi kisiye göre degismekle birlikte ilk ay, 3 veya 4 seans; ikici ay, 15 günde 1 seans; üçüncü ay, 15 günde 1 seans; ayda 1 seans idame tedavisi seklinde düzenlenmektedir. Ilk beklenen etki “pariltili, iyi yüz” etkisidir. Bu esasen tenin daha parlak ve kirmizi olmasina baglidir. Ikinci etki “mezo-lifting, yani mezo-kaldirma” etkisidir. Her igne etrafinda çekilme ve cildin gerginlestigi duygusu vardir. Üçüncü etki, kirisikliklarin “dolma” etkisidir. Ilk seanslarda bu etki geçici olur. Bu susuzluktan kaynaklanir. Seans sayisi arttikça dolma etkisi kalici olur..